Історія

     Ладижинський технікум механізації сільського господарства був створений у 1932 році згідно наказу Народного Комісаріату Земельних Справ України, до якого приймали дітей робітників та селян з семикласною освітою. Переведений з м. Гайсин, технікум був розташований в двохповерховій будівлі колишнього військового шпиталю і оснащений трактором "Фордзон-Путиловець", вантажним автомобілем ГАЗ-АА, двотактним нафтовим двигуном, кінною молотаркою, молотаркою БДО і снопов'язалкою.

         В довоєнні роки технікум був однопрофільним з невеликою кількістю студентів. Так, наприклад, в 1934 році на денному відділенні навчалися 157 студентів, в тому числі на першому курсі 41, на другому - 34, на третьому - 51 і на четвертому - 31 студент. 

    Покрили себе славою колишні  працівники технікуму: підполковник Язєв Т.І., підполковник Таратон Є.М., майор Горецький П.М., капітан Карлюков П.Т., капітан Кравченко В.И., лейтенант Мельник С.П. і багато інших, а також випускники технікуму, кавалери багатьох бойових орденів: капітан Скрипник П.І., капітан Сухомудь В.П, старшина Музика Н.А., сержант Гудзь М.М., сержант Гуцол К.І., учасники партизанського руху на Вінниччині Косенко-Рудь Л.П., Скрипник М.І., Чемус В.С.

        Бойову славу ветеранів Великої Вітчизняної війни продовжили випускники технікуму післявоєнних років генерал-майор Ляновенко С.И., полковники Музика В.Н., Дудник А.А., Терпиловський В.М., підполковник Хівренко І.Ф., майори Андрущенко М.Я., Багрій Б.С., воїни-афганці Гудзь В.П., Куценко Л.Б., Трум М.В., Ляльчук С.П., Панчук О.В., Здирко С.Д., Телійчук Ю.С., Когут І.І., Медвідь А.Т., Кошловський С.В. та ін.

         В 1952 році розпочало роботу заочне відділення технікуму, яким протягом 50 років незмінно керував випускник технікуму, кавалер трудової відзнаки "Знак Пошани" Солтис І.В.

       Курс Міністерства сільського господарства УРСР в 60 - 70-і роки на ліквідацію невеликих однопрофільних технікумів змусив колектив Ладижинського технікуму задуматися над тим, чи бути технікуму в Ладижині, чи ні. Рішення було прийняте однозначне - всі сили на зміцнення бази і відкриття нових спеціальностей. Реалізовуючи це рішення колектив домігся завершення проектування в 1978 році і початку будівництва в 1979 році навчального і громадсько-побутового корпусів.

       На сьогодні коледж має по 26 кв.м. навчальної площі на одного студента, а це найкращий показник серед вищих навчальних закладів не тільки Вінницької області, а і України (середній показник по Україні становить 12 кв.м.). В чотирьох навчальних корпусах по сучасному обладнані навчальні кабінети і лабораторії, прекрасна актова зала, дві спортивних зали, тренажерні класи, бібліотека з читальною залою, спортивно-оздоровчий комплекс, закритий 50-метровий тир та ін.

         До 1989 року технікум був однопрофільним і готував тільки техніків-механіків з механізації с.г. Правда, періодично при технікумі ще діяли курси механізаторів, електромеханіків, бригадирів тракторних бригад, операторів машинного доїння, газоелектрозварювальників і ін. Курсову підготовку пройшли декілька тисяч осіб. Основним же завданням технікуму була і залишається підготовка керівників середньої ланки з середньою спеціальною освітою (по теперішній термінології - з початковою вищою освітою).

          В 1989 році в технікумі почало діяти відділення електрифікації і автоматизації с.г. і для нього за два роки були створені всі необхідні навчальні кабінети і лабораторії, укомплектовані сучасною технікою і обладнанням.

         В 2002 році в технікумі було відкрите відділення бухгалтерського обліку, на якому вже підготовлено більше трьохсот фахівців.

За період своєї діяльності навчальний заклад декілька років змінював свою назву:

1932 - 1987 р.р. - Ладижинський технікум механізації с.г.;

1987 - 1997 р.р. - Ладижинський радгосп-технікум;

1997 - 2003 р.р. - Ладижинський аграрний технікум;

2003 - 2004 р.р. - Ладижинський аграрний технікум Вінницького державного аграрного університету;

2004р. - Ладижинський коледж Вінницького державного аграрного

університету.

2009 р. - Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету.

           Директори коледжу: ДіамантЛ.М.(1932-1933 р.р.); Мазур М.І. (1934 р.); Гученко І.А. (1935 р.); Вершигора А.А. (1936 р.); Язєв Г.І. (1937-1941р.р.); Погородній В.Г. (1941 р.); Гнєушев В.І. (31.01.1946-19.06.1946 р.р.); Карлюков П.Т. (1946-1952 р.р.); Яроменко О.П. (1952-1960 р.р.); Кравченко В.Й. (1960-1974 р.р.); Гризоглазов Д.О. (1974-1981 р.р.); Литвинчук Б.І. (1981-1982 р.р.); Вольвах І.Г. (1982-1994 р.р.); Кацовець І.П. (1994-2007 р.р.); Кифоренко О.Б. (2007-2017 р.р.); Цуркан О.В.

    Чималий внесок в організацію і вдосконалення навчального процесу зробили заступники директорів з навчальної роботи Курочка П.М. (1934 - 35 р.р.), Першочкін М.В. (1937 - 1938 р.р.), Васильєв С.М. (1938 - 39 р.р.), Соловей П.М. (1939 - 41 р.р.), Медведєв О.Д. (1946 - 51р.р.), Бабчинський К.І. (1951 - 63 р.р.), Лампіка Ф.С. (1963 - 64 р.р.), Гризоглазов Д.О. (1964 - 74 р.р.), Литвинчук Б.І. (1974 - 84 р.р.), Красота В.І. (1984 - 2007 р.р.), Огороднік О.В. (2007 - 2016 р.р.), Капелюшна І.М.

         Навічно вписані в історію навчального закладу імена викладачів довоєнних років Артемова П.І., Войшицького П.Т., Гордієнка П.М., Світличного М.Г., Якименка В.Д., Черніченка Ф.Ф. і інших, а також післявоєнних років Чабанюка О.В., Музики Н.А., Мощенка М.Т., Мощенко Г.В., Лампіки Ф.С.,Лампіки О.І., Пугача Н.Т., Бережного СІ., Білоконя В.П., Винокура А.Д., Штейман Р.А. і багато інших.

          Гордістю коледжу є його педагогічний колектив у складі 55 викладачів з вищою інженерною та педагогічною освітою, 3 кандидати наук, 17 лаборантів та майстрів виробничого навчання з вищою та середньою спеціальною освітою. Серед них Заслуженний учитель України Красота В.І., чотири кавалери трудової відзнаки "Знак пошани", 13 відмінників освіти України та відмінників аграрноїї освіти, 15 викладачів-методистів, 4 старших викладачів, 43 спеціалісти вищоїї категорії. Окрім цього, 14 викладачів занесені в Книгу Пошани НМЦ. Викладачі коледжу постійно приймають участь у роботі науково-технічних семінарів та конференцій, в т.ч. міжнародних, є авторами навчально-медодичних посібників і т.д.

         У коледжі постійно працюють секції боротьби, важкої та легкої атлетики, гімнастики, лижного та гирьового спорту, стрілецька, футбольна, волейбольна, баскетбольна, тенісна та ін.

            В даний час в коледжі функціонують  такі гуртки художньої самодіяльності як ансамбль народного танцю «Еталон» під керівництвом С.М. Куценко та  вокальний ансамбль "Сузіря"під керівництвом П.В. Приходько.

       Жоден святковий захід в навчальному закладі та місті Ладижині не проходить без участі танцювального колективу та вокалістів коледжу.

      В 2007 році в ознаменування 75-річчя коледжу і на честь його випускників та педагогічних працівників, які чесно служили та служать своєму народові, створено меморіал, основою якого є трактор довоєнного зразка «Універсал», збережений та переданий навічно коледжу його випускниками - батьком та сином М.С. Банітом та С.М. Банітом.

        1 вересня 2011 року на урочистій лінійці присвяченій Дню Знань, відбулося відкриття пам'ятника Вітчизняному тракторобудуванню – встановлено на подвір'ї коледжу трактор СХТЗ-15/30.

     Адміністрація Ладижинського коледжу ВНАУ: 

Цуркан О.В. - директор, кандидат технічних наук, доцент;
Капелюшна І.М. - 
заступник директора з навчальної роботи;
Мисько О.О. - заступник директора з виховної роботи;
Гунт Л.П. - заступник директора з АГР;
Дідик І.О. - завідувач відділення «Механізації сільського господарства»;
Обідник В.В. - завідувач  відділень «Електрифікації і автоматизація сільського господарства» та «Економічного»;
Сандуляк А.М. -  завідувач навчально-виробничою практикою;
Лобуренко О.В. - завідувач навчально-методичним кабінетом;
Пшенична Г.В. - головний бухгалтер.                       

           .

     Історія нашого коледжу - це невеличка частина історії країни. Разом із нею ми жили, працювали, долали труднощі, здобували перемоги. Від покоління до покоління зміцнювалася навчально-матеріальна база навчального закладу, накопичувався досвід, примножувалися традиції. І в тому, що сьогодні Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету є одним з провідних навчальних закладів системи аграрної освіти, заслуга всіх поколінь викладачів, працівників, студентів.