Про коледж

    Один з найстаріших середніх спеціальних навчальних закладів України — Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету - розташувався на березі Південного Бугу, в одному з мальовничих куточків Поділля—місті Ладижині, куди його було переведено у 1932 році з міста Гайсина.

    До технікуму було приєднано Дашевську сільськогосподарську школу, Заболотнянський та Проскурівський сільськогосподарські технікуми. На перших порах навчального закладу технікум мав одного трактора «Фордзон-Путіловець», одну автомашину ГАЗ-АА, кілька металообробних верстатів, в основному іноземних марок.

    До Великої Вітчизняної війни технікум випустив 729 техніків-механіків сільського господарства. Одразу після звільнення району в 1944 році, в технікумі відновились заняття. Перший післявоєнний випуск відбувся в 1947 році.   Тоді було підготовлено 31 спеціаліст, серед яких - 12 жінок. Так, війна забрала багато чоловіків, тому чоловічими професіями прийшли оволодівати жінки.

    За роки, що минули, змінювалась його назва:

—Ладижинський сільськогосподарський технікум;

—Ладижинський технікум механізації сільського господарства;

—Ладижинський радгосп-технікум;

—Ладижинський аграрний технікум;

—Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету.

    Технікум в продовж усіх років готував техніків-механіків, а з 1989 року почався набір студентів на спеціальність «Електрифікація і автоматизація сільського господарства». В цьому році технікум відзначає 10 – річчя відкриття відділення «Бухгалтерський облік». В різні роки коледж закінчили біля 15 тисяч випускників, тисячі працівників сільського господарства пройшли через курси підвищення кваліфікації або ж набули на курсах робочі професії.

    Сьогодні на денному відділенні навчаються 650, а на заочному - 164 студентів.

    Всі покоління працівників і студентів вклали чимало праці в розширення і вдосконалення навчально-матеріальної бази. Якщо в 1932 році технікум було розміщено в будинку колишнього військового шпиталю, збудованого в 1914 році, то вже в 1958—59 роках господарським способом було збудовано два гуртожитки на 60 місць кожний, навчально-виробнича майстерня на 250 умовних  ремонтів.

     Наступним етапом значного розширення навчально-матеріальної бази технікуму розпочалось в 1979 році з закладання першого каменя під навчальний корпус № 1. 3а роки, що минули з того часу, збудовано навчальний і громадсько-побутовий корпуси з зовнішнім військово-спортивним комплексом, три гуртожитки для студентів по 232 місця кожний, 30-квартирний будинок для працівників, проведено переобладнання навчального корпусу № 2 під кабінети і лабораторії відділення електрифікації і автоматизації сільського господарства, а також побудований  навчально-лабораторний корпус №4 для відділень механізація сільського господарства та бухгалтерський облік. В результаті цього на сьогодні, відповідно до діючих навчальних планів в коледжі обладнано  43 аудиторії, 27 лабораторій та чотири комп’ютерних класи, які оснащено, в основному, сучасною технікою, в тому числі комп’ютерами, приладами, обладнанням та устаткуванням. Поряд з цим чимало зроблено по створенню хороших житлово-побутових умов для студентів та їх культурного розвитку. В даний час в коледжі працює бібліотека, книжковий фонд якої нараховує 45 тисяч примірників, читальний зал на 60 посадочних місць, їдальня на 120 посадочних місць, діє два спортивних зали, закритий 50-метровий тир, типове військове містечко, гімнастичне містечко, типовий стадіон та комплекс ігрових майданчиків.

    Крім гуртків технічної  творчості при навчальних кабінетах і лабораторіях, молодь має можливість займатися в коледжі в спортивних секціях легкої атлетики, вільної та класичної боротьби, футболу, волейболу, гирьового спорту, атлетичної гімнастики та настільного тенісу, а також в гуртках художньої самодіяльності до послуг яких надано актовий зал на 450 місць з допоміжними приміщеннями і необхідним обладнанням та інструментами.

    Весь контингент студентів денного та заочного відділень коледжу забезпечені гуртожитками покращеного планування з сучасними комунальними послугами. В гуртожитках обладнано кімнати для проведення культурно-масової і виховної роботи.

    Студентам коледжу надано можливість за час навчання, крім основної спеціальності, оволодіти додатково робітничими професіями: слюсар ремонтник 3 розряду, електромонтер, оператор комп’ютерного набору, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорій «А»,«В»,«С»,«Д»,«Е», водіїв автотранспортних засобів категорії «В», «С». Для успішного оволодіння названими спеціальностями в коледжі створено відповідну базу для практичного навчання, значну роль в якому відіграє навчальне господарство, що має 350 гектарів сільськогосподарських угідь.

    Досить часто наші сьогоднішні студенти є представниками другого, третього покоління своєї сім'ї, члени якої навчалися і закінчили наш коледж.

    Чимало випускників коледжу зв'язали свою долю з його колективом на все життя. Тут вони навчались тут працюють. Це заступник директора з навчальної роботи О.В.Огороднік, заступник директора з навчально – виробничої роботи С.Д.Ярошенко, завідуючий відділенням механізації сільського господарства А.М.Сандуляк, завідуючий відділенням електрифікації і автоматизації сільського господарства, та відділенням бухгалтерського обліку А.В. Підлубний, завідуючий заочним відділенням В.В.Обідник. Викладачі: Д.Г.Супрун, М.О.Калевич, М.В. Матвійчук, П.І.Синицький, П.У.Сайчук, М.С.Сташок, С.М.Кучковський, В.І.Павловський, С.П.Слюсаренко, С.С.Тишко, І.В.Паламарчук, В.П.Поберезький, І.П.Стаднійчук, С.М.Нагачевська, М.М.Ластівка, Т.Б.Гранчак, О.С.Вельганюк, Д.В.Павловський.

     Майстри практичного навчання і лаборанти: В.В. Волошин, О.Г. Пшеничний, І.Б. Чухно, В.П. Ямковий, Д.Ю. Кононенко, І.В. Котенко, А.А. Рижов, В.Д.Пастушенко, А.П.Березюк, Р.П.Швець, С.А.Поліщук, В.В.Пріщенко, В.Ю.Бузиновський, Л.В. Кройтор, І.В.Бузиновський, Н.В.Трембашевська, М.С.Тишко, Т.Г.Фуркало.

    Колектив коледжу гордиться випускниками, які займали і займають інженерні посади, очолювали та очолюють господарства, сільськогосподарські підприємства та організації нашої і інших областей, зробили певний внесок в розвиток сільськогосподарської науки, ветерани праці, які десятки років своєї праці віддали справі розвитку різних галузей народного господарства країни. Перерахувати всіх неможливо. Назвемо для прикладу лише деяких з них: Д.К.Климчак, Г.С.Попов, С.А.Поліхун, В.Ф.Король, А.А.Лисий, І.М.Лукіянчук,. В.П.Таратунський, М.С.Балега, П.С.Гордун, М.Є.Чепіжак, Л.Д.Кішик, кандидат технічних наук М.І.Грицишин, кандидат технічних наук О.В.Цуркан, С.Д.Лехман, А.М.Яковенко, А.І.Таран, Л.М.Галинич В.М.Карло, П.Ф.Набура, В.Й.Олійник, П.О.Рудий, Д.П.Франчук та багато, багато інших.

    По два і більше десятки років віддали справі підготовки молодих спеціалістів для сільського господарства колишні працівники, ветерани коледжу, сьогоднішні пенсіонери Г.Д.Бачинська, М.М.Гудзь, Д.О.Гризоглазов, Д.М.Крупчук, А.Й.Забужанська, С.І.Недипіч, В.П.Грищук, А.В.Колісник, Н.М.Паламарчук, А.Д.Мельник, С.В.Подковський, І.Т.Тодорук, І.В.Солтис, М.Й.Солтис, В.Ф. Ліщук, В.І.Красота, А.М.Тихонов, З.І.Трофімова.

    В  різні  роки  директорами  коледжу  були  М.І.Мазур,  Г.І.Язєв,  П.Т.Карлюков,  О.П.Яременко,  В.Й.Кравченко, Д.О.Гризоглазов,  І.Г. Вольвах,  І.П.Кацовець,  О.Б.Кифоренко. Сьогодні колектив очолює Олег Васильович Цуркан.

    Педагогічний колектив коледжу, що нараховує більше 100 викладачів, майстрів та лаборантів, сьогодні працює над вдосконаленням форм і методів своєї роботи, над пошуком, шляхів дальшого підвищення рівня підготовки спеціалістів для сільського господарства України.