Енергоощадні ініціативи…

     Коли ми чуємо слово «енергозбереження», то часто до кінця не усвідомлюємо значення цього процесу. Кожен крок, який направлений на дану дію все більше стає нам очевидним. Адже забезпеченню раціонального і економного витрачання енергоресурсів давно приділяється велика увага у всьому світі.
     На сьогодні в багатьох населенних пунктах України досить гостро стоїть проблема утилізації твердих побутових відходів. Ми часто забуваємо про користь сортування, про вторинну переробку ТПВ і про те, що на цьому можливо ще й непогано «заробити».
   Наприкінці першого навчального семестру у Ладижинському коледжі пройшла акція по сбору макулатури. Такі акції вже стали доброю традицією серед студентів та працівників коледжу.
       Макулатуру зібрали, а що ж далі…
     Спільно із студентським активом вирішили витратити вилучені кошти на закупівлю енергоощадних ламп в корпусах. На протязі зимових канікул штатні електрики коледжу встановили та замінили лампи та світильники. Це дозволить значно зменшити використання  електроенергії та заощадити кошти.

     

     Було підраховано, що в нашій державі тільки за 2016 р. утворилось близько 49 млн. м3 твердих побутових відходів, а з них щонайменше мільйон тонн – це відходи паперу та картону. Такої кількості вистачило би для багатьох корисних справ. Але культура поводження з ТПВ наших громадян досить низька. Тому у вищих навчальних закладах потрібно постійно пропагувати і залучати студентів до такого роду акцій.
        Виховання потрібно починати з себе. Стати прикладом для багатьох людей важко, але, очевидно, це дуже потрібно.

                                                                                                                                       Прокопенко Н.А.